Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Dołącz do nas na facebookuprzejdz do strony krowkaopatowska.pl

Informacje

Skąd pomysł na Krówkarenkę?

Opatów z Krówek Opatowskich słynie. Dlatego też producent opatowskich cukierków - Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Opatowie postanowił stworzyć jedyne takie miejsce w Polsce, charakterystyczne tylko dla Opatowa, w którym spróbować można lokalnych produktów wytwarzanych na bazie masy z Krówki Opatowskiej. 

Krówkarenka jest nową atrakcją turystyczną Opatowa oraz jedną z najciekawszych atrakcji turystyki kulinarnej w rejonie Gór Świętokrzyskich i całego województwa świętokrzyskiego. Co więcej jest to atrakcja, w której zwiedzający mogą aktywnie uczestniczyć – poznając ją wszystkimi zmysłami, a przede wszystkim zmysłem smaku. 

Utworzenie specjalnego miejsca, w którym prowadzone są warsztaty z technologii produkcji Krówki Opatowskiej jest także odpowiedzią na liczne zapytania dotyczące zwiedzania Zakładu Produkcyjnego naszych cukierków. 

Krówkarenka powstała w 2015 r. dzięki środkom pozyskanym z Programu Góry Świętokrzyskie Naszą Przyszłością - ze szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Kawiarnia zlokalizowana jest w pomieszczeniach dawnej Mleczarni w Opatowie przy ul. Sienkiewicza 54. Producent Krówki Opatowskiej - OSM wybrał właśnie tą lokalizację, aby zagospodarować nieużytkowaną przestrzeń starej Mleczarni i nadać jej nowe przeznaczenie, upamiętniając jednocześnie, jak ważną funkcję pełniła kiedyś w Opatowie. 

OSM Opatów planuje podjąć szersze działania w kierunku rewitalizacji starej Mleczarni, by nie dać jej odejść w zapomnienie.

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ

PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION