Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Dołącz do nas na facebookuprzejdz do strony krowkaopatowska.pl

Informacje

O Krówkarence

Zapraszamy do naszej Krówkarenki – Kawiarenki Krówki Opatowskiej, w której prowadzimy warsztaty związane z tradycyjnym, ręcznym procesem produkcji opatowskich cukierków.
 
Warsztaty, podczas których poznać można tajemnice produkcji Krówki Opatowskiej, a także opanować sztukę zawijania Krówek we własnoręcznie przygotowane etykietki są jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych Opatowa i regionu Gór Świętokrzyskich. Zajęciom towarzyszą słodkie konkursy na zawijanie krówek na czas i jedzenie pączków z polewą krówkową na czas i wiele innych. Choć uczestnicy warsztatów przesyceni są słodkościami  – jednak Krówek Opatowskich nigdy dość! 

W kawiarni spróbować można ciasta z masą krówkową i opatowskich pączków z polewą krówkową, popijając pyszną kawą. Serwowane są także gofry na patyku, desery lodowe, koktajle i soki ze świeżych owoców. Nie brakuje również ciepłych przekąsek. 

Na pamiątkę pobytu w Opatowie w kawiarni zakupić można Krówki Opatowskie z logo Krówkarenki, a także Krówki w firmowych i okolicznościowych opakowaniach. 
Krówkarenka jest jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych Opatowa oraz atrakcją turystyki kulinarnej regionu Gór Świętokrzyskich i województwa świętokrzyskiego.

W Krówkarence każdy znajdzie dla siebie przytulne miejsce – zarówno turyści, jak i mieszkańcy Opatowa. 

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ

PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION